Aparaty samoligaturujące

Standardowy aparat ortodontyczny zbudowany jest z łuku, zamków przyklejonych do zębów i ligatur - metalowych lub elastycznych gumek, które odpowiadają za mocowanie łuku do poszczególnego zamku. Sprawia to, że aparat jest masywny i widoczny na zębach. Nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwala na zmniejszenie objętości zamków i swobodne przemieszczanie się łuku podczas leczenia jest aparat samoligaturujący.

Aparat na zęby - samoligaturujący

Nowoczesny mechanizm, który odpowiada za bezligaturową budowę zamków wpływa przede wszystkim na komfort noszenia aparatu oraz na jego estetyczny wygląd. Aparaty stałe samoligaturujące dostępne są w wersji standardowej i estetycznej (cena tego aparatu w wersji z przezroczystymi zamkami jest wyższa). Dzięki temu, że łuk przesuwa się w szczelinie zamku bez zbędnego oporu, leczenie aparatem samoligaturującym może przebiec znacznie szybciej, niż klasycznym aparatem stałym.

Aparat bezligaturowy

Jeżeli chodzi o zastosowanie tych aparatów, procedura wygląda tak samo, jak w przypadku klasycznych aparatów stałych metalowych. Mogą być założone zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Wszelkie decyzje należy podjąć w konsultacji z ortodontą. Wszystkich zainteresowanych tego typu aparatem zapraszamy do naszego gabinetu, który znajduje się w Szczecinie. Posiadamy wykwalifikowany zespół lekarzy, którzy dobiorą leczenie ortodontyczne zgodnie z indywidualnymi preferencjami.