Aparaty samoligaturujące

Tradycyjny, stały aparat ortodontyczny zbudowany jest z łuku, zamków przyklejonych do zębów i ligatur. Są to gumki, które odpowiadają za mocowanie łuku do poszczególnych zamków. Taka konstrukcja sprawia, że standardowa wersja aparatu jest masywna i widoczna na zębach. Podczas użytkowania standardowych aparatów, pacjenci często skarżą się na towarzyszący im dyskomfort.

Aparat samoligaturujący to nowoczesne i wygodne rozwiązanie, które ma coraz więcej zwolenników. Jego konstrukcja uległa modyfikacji. Objętość zamków została zmniejszona, poprzez usunięcie ligatur. Jak to przekłada się na wygodę pacjenta?

Aparat ortodontyczny samoligaturujący - koniec z podrażnieniami!

Aparat pozbawiony ligatur jest łagodniejszy dla policzków i języka. Jest to spowodowane zmniejszeniem objętości ostrych zamków, które są winne podrażnieniom. Bardzo ważne jest, aby podczas noszenia aparatu ortodontycznego unikać skaleczeń policzków. Ranki mogą być powodem powstawania zakażeń i bolesnych aft.

Estetyczny wygląd

Aparaty bezligaturowe prezentują się na zębach znacznie lepiej niż te tradycyjne. Dodatkowo, dajemy możliwość zamówienia niestandardowej wersji. Takie aparaty samoligaturujące mają przezroczyste zamki. Dzięki temu są jeszcze bardziej estetyczne. Mimo że ich cena jest wyższa, to wciąż idealne rozwiązanie. W szczególności dla młodych kobiet, które nie przepadają za wyglądem standardowych aparatów.

Znacznie szybsze efekty leczenia

Aparat bezligaturowy pozwala na płynne i stopniowe przemieszczanie zębów na ich prawidłową pozycję. Dzięki temu, że łuk aparatu przesuwa się w szczelinie zamku bez zbędnego oporu, leczenie aparatem może przebiec znacznie szybciej, niż klasycznym aparatem stałym. Szybkie efekty dla niejednego pacjenta są motywacją do podjęcia leczenia.

Brak ograniczeń wiekowych

Zastosowanie tego typu aparatu ortodontycznego jest całkowicie bezpieczne. W związku z tym nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Może być założony zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Decyzję o rozpoczęciu leczenia za pomocą aparatu należy skonsultować z ortodontą.

Aparat bezligaturowy czyli ułatwione czyszczenie!

Z powodu braku zamków ligaturowych czyszczenie aparatu ortodontycznego jest znacznie łatwiejsze i szybsze. To jedna z ważniejszych właściwości, gdyż higiena jamy ustnej jest bardzo ważnym elementem dbania o zdrowie. Ponadto uczucie czystości bezpośrednio przekłada się na komfort użytkownika.

Szczecin – najlepsze konsultacje

Przed wyborem odpowiedniego aparatu ortodontycznego należy obowiązkowo skonsultować się ze specjalistą. Szczecin to miejscowość, w której zlokalizowany jest nasz gabinet - Orto Magic. Kadra wykwalifikowanych lekarzy z pewnością pomoże Ci w doborze najlepszego aparatu na zęby i odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Nie zapominajmy, że właściwie dobrane leczenie jest gwarancją skuteczności.

Mniejsza ilość wizyt!

Nie przepadasz za wizytami u lekarzy? Postaw na aparat samoligarturujący! Skrócony czas leczenia przekłada się na redukcję ilości wizyt u ortodonty. Dodatkowo, po założeniu aparatu częstotliwość wizyt kontrolnych z reguły jest niższa.