LECZENIE ORTODONTYCZNE

Aparat na zęby SzczecinAparat na zęby Szczecin

Aparat ortodontyczny sprawi, że zyskasz piękny uśmiech, niezależnie od Twojego wieku. Jeżeli zauważyłeś, że Twoje zęby krzywo rosną, lub dentysta polecił Ci wizytę u ortodonty - nie zwlekaj. W trakcie pierwszej wizyty w naszym gabinecie ortodontycznym zbierzemy od Ciebie dokładny wywiad oraz przeprowadzimy badanie kliniczne (wewnątrz- oraz zewnątrzustne), które ma na celu stwierdzenie konieczności założenia aparatu na zęby. Jeżeli będziesz wymagać leczenia, skierujemy Cię na wykonanie zdjęć radiologicznych (pantomograficznego i cefalometrycznego). Pobierzemy również wycisk uzębienia, aby wykonać model diagnostyczny.

W trakcie drugiej wizyty zaproponujemy Ci plan leczenia, aparat ortodontyczny (ruchomy lub stały) oraz jego cenę. Poinformujemy również o konieczności ewentualnego podjęcia wcześniejszego leczenia dentystycznego. Wybrana metoda dalszego leczenia, np.:

odpowiada za to, czy założymy separację lub czy pobierzemy wycisk z Twoich zębów. W przypadku większości aparatów ortodontycznych, konieczne jest wykonanie modeli roboczych uzębienia, aby przygotować odpowiedni aparat ortodontyczny, stały lub wyjmowany. W celu monitorowania postępów leczenia, standardowo wykonamy zdjęcia cyfrowe profilu twarzy oraz zgryzu.

 

W trakcie trzeciej wizyty założymy odpowiedni aparat stały na zęby (metalowy, estetyczny, lingwalny, samoligaturujący). Kolejne wizyty zaplanowane są co 4-8 tygodni, mają na celu kontrolę przebiegu leczenia oraz odpowiednią aktywację aparatu.

Po zakończeniu leczenia aparatem ortodontycznym, zastosujemy retencję, żeby utrzymać na długo efekt leczenia. Dostępne metody to:

  • stały aparat retencyjny, przyklejony od strony językowej zębów, całkowicie niewidoczny,
  • ruchomy (wyjmowany), niewidoczny aparat retencyjny, wykonany z przezroczystego akrylu.

Zapraszamy na konsultacje z ortodontą w naszym gabinecie, który znajduje się w Szczecinie. Gwarantujemy miłą atmosferę, profesjonalną obsługę i zadowalające ceny naszych usług!

 

STAŁE APARATY ORTODONTYCZNE

Aparat na zęby SzczecinAparat na zęby Szczecin

Aparaty ortodontyczne obecnie występują w wielu rodzajach – pacjenci mogą dopasować wybrany model do swoich potrzeb. Dzielą się na aparaty ruchome oraz stałe. Typ aparatu poleconego przez ortodontę zależy od wielu czynników m.in. wieku pacjenta, stanu uzębienia, higieny, rodzaju wady i stopnia jej nasilenia. W naszym gabinecie oferujemy wszystkie rodzaje aparatów ortodontycznych, również te estetyczne (klasyczne aparaty stałe z przeźroczystymi zamkami, bezligaturowe). Osobom, które z różnych powodów nie mogą nosić widocznego aparatu, polecamy stały aparat lingwalny, klejony od strony językowej. Posiadamy również aparaty bezligaturowe, które znacznie mniej rzucają się w oczy, ponieważ nie stosuje się w nich gumek.

 

APARATY LINGWALNE

Aparat na zęby Szczecin

Metoda leczenia aparatem lingwalnym jest skierowania do osób, które chcą jednocześnie wyleczyć swoje zęby i ukryć noszenie aparatu. Aparat lingwalny inaczej zwany jest językowym, ponieważ jego zamki przyklejone są na wewnętrznej stronie uzębienia. Decydując się na leczenie taką metodą, masz gwarancję pełnej dyskrecji – nikt z Twojego otoczenia, nie dowie się, że nosisz stały aparat ortodontyczny. Ponadto, średni czas leczenia aparatem lingwalnym jest krótszy niż standardowym, gdyż w tej metodzie zęby szybciej się przemieszczają, a cienkie druty zamontowane na łukach powodują mniejsze odczuwanie bólu. Oferujemy aparaty standardowe i odlewane indywidualnie – aparat INCOGNITO firmy 3M ( www.lingualtechnik.de). Sprawdź aparaty lingwalne dla Ciebie!

SZYNY CLEAR ALIGNER

Aparat na zęby Szczecin

Niewidoczne aparaty ortodontyczne Clear Aligner to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego w sposób nieinwazyjny. Najczęściej stosowana jest wśród osób dorosłych. Niewidoczne nakładki Clear Aligner zapewniają duży komfort i gwarantują satysfakcjonujące rezultaty. Niewidoczny aparat ortodontyczny Clear Aligner koryguje większość wad w ciągu zaledwie 6 miesięcy. Krótszy czas leczenia przekłada się na mniejsze koszty terapii. Brak śrub i drutów to niezwykła wygoda dla pacjentów – transparentne nakładki na zęby można w każdej chwili zdjąć, by zjeść lub umyć zęby. Po zakończeniu leczenia przygotujemy dla Ciebie transparentny aparat retencyjny. Zapoznaj się z naszą ofertą.

SYSTEM INSIGNIA

Skomputeryzowany system Insignia łączy cyfrowe planowanie leczenia ze specjalnie produkowanymi zamkami i drutami, które dopasowane są do Twojej indywidualnej anatomii zębów. Zaawansowana technika komputerowa pozwala na stworzenie trójwymiarowej wizualizacji idealnego zgryzu pacjenta. Precyzyjne druty i zamki, stworzone zgodnie z uzębieniem pacjenta, dopasowane są do ruchu zęba. Dlaczego warto zdecydować się na system Insignia? Ponieważ czas leczenia może zmniejszyć się o 25%, wydasz mniej pieniędzy na konsultacje u ortodonty i będziesz szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem. Dowiedz się więcej!

LECZENIE BEZEKSTRAKCYJNE

Leczenie bezekstrakcyjne polega na ortodoncji bez usuwania zębów. Pozwala to na zachowanie u pacjenta pełniejszego, estetycznego uśmiechu. Uzyskanie miejsca w łuku na wyprostowanie zębów wykonuje się w tej metodzie nie przez ekstrakcję, lecz przy pomocy strippingu i specjalistycznych urządzeń, takich jak: Damon, Haas, Hyrax, Pendex, mini-śruby, itp. Metoda ta jest coraz częściej stosowana w aparatach stałych, również tych bezligaturowych i samoligaturujących.

 

APARATY SAMOLIGATURUJĄCE

 

APARATY DLA ALERGIKÓW

Specjalnie dla osób z alergią stosujemy zamki ortodontyczne metalowe, niezawierające niklu lub inne aparaty stałe estetyczne (porcelanowe, kryształowe).