Aparat Clear Aligner, nakładki ortodontyczne - Orto-Magic

Szyny Clear-Aligner

Clear-Aligner – niewidoczny aparat ortodontyczny

Niewidoczne nakładki ortodontyczne na zęby Clear-Aligner to innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu. Stała się nieodłączną częścią leczenia ortodontycznego głównie w przypadku osób dorosłych. Przezroczyste nakładki CLEAR-ALIGNER to aparat ortodontyczny, który daje gwarancję optymalnych rezultatów leczenia połączonych z dużym komfortem dla pacjenta.

Ortodontyczne nakładki na zęby Clear-Aligner

W trakcie trwania terapii nie musisz wstydzić się swego uśmiechu. Niewidoczny materiał nakładki ortodontycznej CLEAR ALIGNER eliminuje dyskomfort związany z noszeniem nakładek. Brak śrub i drutów, którymi charakteryzuje się klasyczny aparat ortodontyczny, sprawia, że są one niezwykle wygodne dla pacjenta. Dzięki temu, że aparat ortodontyczny Clear-Aligner jest zdejmowany, podczas leczenia można bez problemu jeść i myć zęby.

Przebieg leczenia

I WIZYTA

Lekarz ortodonta oceni możliwość leczenia metodą z użyciem nakładki na zęby CLEAR-ALIGNER, pobierze wyciski robocze (pobranie wycisku jest podstawą do wykonania nakładki), wykona diagnostykę i analizę komputerową. Następnie w laboratorium ortodontycznym wykonywane są przezroczyste nakładki ortodontyczne CLEAR-ALIGNER, indywidualnie dla każdego pacjenta.

II WIZYTA

Następnie, po wyeliminowaniu wszelkich przeciwwskazań, projekt pierwszych 3 nakładek stanie się rzeczywistością, która w dyskretny, lecz skuteczny sposób rozpocznie proces prostowania Twoich zębów. Podczas terapii lekarz ortodonta będzie regularnie kontrolował rezultaty leczenia. Po 3 tygodniach należy zgłosić się na wizytę kontrolną w celu pobrania wycisków umożliwiających wykonanie nakładek Clear Aligner do kolejnych etapów leczenia.

Co ważne, system Clear-Aligner pozwala na skorygowanie większości wad w ciągu zaledwie 6 miesięcy. Oprócz oczywistych walorów estetycznych, przezroczysty aparat ortodontyczny Clear-Aligner jest zdejmowany, co zapewnia swobodę jedzenia, picia czy mycia zębów. Ponadto wysoka efektywność systemu nakładkowego, a tym samym krótszy czas leczenia, przekłada się na mniejsze koszty leczenia, w porównaniu do aparatu stałego.

Ostatni komplet nakładek jest tzw. aparatem retencyjnym, który ma na celu utrwalenie pożądanych efektów leczenia. Czas stabilizacji waha się od 12 miesięcy do 3 lat. Gwarancją sukcesu Twojej ortodontycznej przygody z Clear-Aligner będzie wykwalifikowany zespół lekarzy, który swoje umiejętności doskonali na kursach, sympozjach i konferencjach w kraju i za granicą. Po skutecznym leczeniu niewidocznymi nakładkami będziesz mógł cieszyć się doskonale widocznymi efektami w postaci równego i estetycznego uśmiechu.