Rejestracja telefoniczna:Umów się na wizytę: 509 460 260

Aparat estetyczny - jakie są rodzaje i który aparat wybrać?

Aparat ortodontyczny estetyczny na zębach

Aparat ortodontyczny estetyczny to doskonała alternatywa dla tradycyjnego, metalowego aparatu. Powodem jest jego wygląd - dzięki temu, że jego poszczególne elementy wykonane są z jasnych materiałów, to aparat estetyczny jest mniej widoczny. Jeżeli odbyłeś już konsultację z ortodontą i wiesz, że będziesz musiał nosić aparat, to prawdopodobnie otrzymałeś wybór między aparatem metalowym a estetycznym. Poznaj korzyści płynące z założenia aparatu estetycznego.

Aparat estetyczny czy metalowy?

Aparat ortodontyczny z różowymi gumkami

Zastanawiasz się, czym jest aparat stały estetyczny? To aparat ortodontyczny przeznaczony do korygowania wad zgryzu, który od aparatu metalowego różni się materiałem wykorzystanym do jego budowy. Dzięki zastosowaniu materiałów przezroczystych czy w mlecznych odcieniach jest on mniej zauważalny od aparatów metalowych.

Czy aparat estetyczny jest lepszym wyborem niż aparat metalowy? Nie zawsze. Jeżeli priorytetem jest dla Ciebie dyskrecja, to zapewni Ci ją aparat kosmetyczny. Z drugiej strony ortodontyczny aparat stały estetyczny jest mniej trwały. Ponieważ jego elementy mogą ulegać przebarwieniu, to nie jest on polecany osobom palącym tytoń czy pijącym kawę.

Aparat stały estetyczny - rodzaje

Aparat ortodontyczny estetyczny z przeźroczystymi gumkami

Do aparatów estetycznych zalicza się aparaty: kryształowe, szafirowe, porcelanowe i ceramiczne. Aparaty kryształowe i szafirowe są wyposażone w zamki w kolorze mlecznym, dzięki czemu zlewają się one optycznie z zębami. Z kolei zamki porcelanowe i ceramiczne są przezroczyste. Łączy je to, że są mniej widoczne niż tradycyjny aparat ortodontyczny (ale nie są niewidoczne).

Pacjenci, którym zależy na tym, aby całkowicie ukryć fakt korzystania z aparatu ortodontycznego, mogą skorzystać z aparatów lingwalnych (językowych). W odróżnieniu od wymienionych już aparatów estetycznych są one całkowicie niezauważalne, a to dlatego, że umieszcza się je po wewnętrznej stronie uzębienia.

Dla kogo aparat estetyczny?

Na ortodontyczny aparat stały estetyczny może zdecydować się każdy Pacjent, u którego wada zgryzu będzie korygowana przy pomocy aparatu. Z reguły zainteresowanie takimi aparatami wykazują dorośli Pacjenci, którzy są aktywni zawodowo. Nie jest to przypadek.

Dorośli Pacjenci wychodzą z założenia, że aparat kosmetyczny nie odbierze im pewności siebie i uchroni ich przed utratą wizerunku profesjonalisty. Dotyczy to szczególnie tych Pacjentów, którzy zajmują wysokie stanowiska, biorą udział w spotkaniach z kontrahentami czy na co dzień mają kontakt ze współpracownikami. W tych sytuacjach pierwsze wrażenie jest kluczowe dla budowania relacji.

Aparat estetyczny - kiedy zacząć leczenie?

Im szybciej Pacjent z wadą zgryzu trafi do gabinetu ortodontycznego, tym lepiej - nieprawidłowy zgryz to nie tylko kwestia nieestetycznego uśmiechu. Pojawić mogą się także inne dolegliwości, które będą negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie. Aparat ortodontyczny estetyczny może skorygować wadę zgryzu równie dobrze co aparat metalowy, ale jego założenie warto przemyśleć.

Jeżeli w najbliższych miesiącach planujesz kontynuować życie zawodowe, aparat estetyczny warto założyć od razu. Leczenie ortodontyczne trwa od 12 do 18 miesięcy.

Ile kosztuje leczenie aparatem estetycznym?

Aparat stały estetyczny jest droższy niż aparat metalowy. Za jeden łuk aparatu szafirowego czy kryształowego trzeba zapłacić ok. 3200 zł, podczas gdy aparat metalowy jest tańszy o ok. 1000 zł. Pacjenci, których czeka leczenie ortodontyczne, powinni pamiętać, że aparat to tylko część kosztów - do ceny urządzenia trzeba doliczyć jeszcze wizyty kontrolne. Z reguły wizyty u ortodonty odbywają się co 4-6 tygodni.

Leczenie ortodontyczne nie kończy się z chwilą zdjęcia aparatu estetycznego niezbędny jest jeszcze etap retencji. Wiąże się on z wymianą aparatu estetycznego na retencyjny, który dobierze dla Ciebie ortodonta!

FAQ

Jakie są rodzaje aparatów estetycznych?

Pacjenci zakwalifikowani do leczenia wad zgryzu aparatem stałym, mogą wybierać wśród następujących aparatów: kryształowych, szafirowych, ceramicznych i porcelanowych.

Aparat estetyczny czy metalowy?

Każdy aparat ma swoje zalety i wady. Aparat ortodontyczny estetyczny jest mniej widoczny, ale też mniej odporny na uszkodzenia niż metalowy.

Dla kogo aparat estetyczny?

Aparat ortodontyczny estetyczny to rozwiązanie szczególnie doceniane przez dorosłych pacjentów, którym zależy na dyskretnym leczeniu.

Aparat estetyczny - kiedy zacząć leczenie ortodontyczne?

Z leczenia ortodontycznego przy pomocy aparatu ortodontycznego estetycznego skorzystać może każdy pacjent, bez względu na wiek.

Ile kosztuje leczenie aparatem estetycznym?

Koszt leczenia zależy od rodzaju wady zgryzu. Do ceny aparatu doliczyć trzeba także koszty wizyt kontrolnych. O ich częstotliwości decyduje lekarz.

Ile kosztuje aparat estetyczny?

W Orto Magic ceny aparatu ortodontycznego estetycznego zaczynają się od 3200 zł za łuk.

Z oferty Orto-Magic polecamy również: