Rejestracja telefoniczna:Umów się na wizytę: 509 460 260

Radiologia cyfrowa

Radiologia cyfrowa w Szczecinie

Radiologia cyfrowa - Ortodonta Szczecin odgrywa niezwykle ważną rolę zarówno w diagnostyce licznych schorzeń, jak i ich leczeniu. Uzyskiwane tą metodą prześwietlenie zębów jest bardzo dokładne, dlatego z powodzeniem znajduje zastosowanie we współczesnej stomatologii. Dzięki niemu możemy w prosty i szybki sposób wykluczyć wiele poważnych chorób, właściwie diagnozować wady zgryzu, lokalizować przyczyny bólu oraz sprawdzić, czy ząb został prawidłowo wyleczony kanałowo.

  • Profilaktyka

  • Stomatologia estetyczna

  • Endodoncja

  • Stomatologia zachowawcza

  • Stomatologia dziecięca

  • Chirurgia

  • Implantologia

  • Periodontologia

  • Ortodoncja

  • Protetyka

RTG zębów

Prześwietlanie zęba technologią cyfrową, w przeciwieństwie do tradycyjnego RTG zębów zapewnia nam obraz, który możemy dowolnie skonfigurować ? poprzez dodanie większego bądź mniejszego kontrastu, czy też pomniejszenie lub powiększenie wybranej struktury kostnej (możemy też dokonać jej pomiaru). Jest to szczególnie istotne w przypadku zabiegów implantologicznych, czy podczas wizyt kontrolnych pacjentów zmagających się z zanikiem kostnym. Zwykłe, analogowe RTG zęba nie pozwalało na dokonanie tak dokładnych pomiarów, a na dodatek związane było z dużą dawką promieniowania ? która w razie popełnienia błędu podczas wykonywania zdjęcia mogła zagrażać zdrowiu pacjenta. Rozwój nowych technologii nie tylko ograniczył do minimum ryzyko wystąpienia nieprawidłowego obrazu, ale również znacznie zredukował emisję szkodliwego promieniowania.

Radiologia cyfrowa zęba, o jaką wzbogaciliśmy ofertę kliniki, to wyraz troski o komfort naszych pacjentów, którzy na jednej wizycie mogą zobaczyć efekt leczenia endodontycznego, porównać ząb przed oraz po wypełnieniu, czy szybko zweryfikować stan całego uzębienia. Obrazowanie cyfrowe pozwala również na dokładne planowanie skomplikowanych zabiegów stomatologicznych czy leczenia ortodontycznego.

Zdjęcie RTG pantomograficzne ? Szczecin

Pacjenci zakwalifikowani m.in. do leczenia ortodontycznego muszą wykonać zdjęcie RTG pantomograficzne. Do tego badania nie trzeba specjalnie się przygotowywać ? konieczne jest jedynie usunięcie wszystkich metalowych elementów (np. łańcuszka, aparatu słuchowego, spinek do włosów) i założenie specjalnego fartucha. Zdjęcie pantomograficzne jest też bezbolesne. Pacjenci, którzy otrzymali zalecenie wykonania RTG, nie muszą się też obawiać żadnego wysiłku. Badanie trwa zaledwie kilka sekund i przez ten czas należy pozostać w bezruchu.

Klinika Orto Magic (Al. Jana Pawła II 42/U4, Szczecin) oferuje RTG zębów w przystępnej cenie.

Wyraźne zdjęcie RTG cefalometryczne

Jedną z odmian zdjęcia RTG zębów jest cefalometria. RTG cefalometryczne jest powszechnie wykorzystywane w leczeniu ortodontycznym, gdyż ułatwia zdiagnozowanie wad zgryzu i następnie zaplanowanie leczenia ortodontycznego. Zdjęcie cefalometryczne jest często określane jako zdjęcie boczne czaszki, bo pozwala zobrazować ją w pozycji bocznej. Obejmuje ono m.in.: czaszkę, zatoki przynosowe oraz tkanki zarówno miękkie, jak i twarde twarzy.

Szczecin to jedno z miast, w którym można wykonać zdjęcie RTG cefalometryczne. Zapraszamy do kliniki Orto Magic ? dysponujemy nowoczesnym sprzętem.