Rejestracja telefoniczna:Umów się na wizytę: 509 460 260

RTG zębów Szczecin

Urządzenie do przeprowadzenia RTG zęba Szczecin

Przez wiele lat standardem było korzystanie z analogowych zdjęć RTG zęba. Szczecin to jedno z wielu miast Polski, w których dziś można wykonać cyfrowe RTG. Takie zdjęcie rentgenowskie zęba ma tę zaletę, że można je m.in. powiększyć, czy dobrać większy lub mniejszy kontrast. Jest to szczególnie istotne w przypadku zabiegów implantologicznych oraz podczas wizyt kontrolnych pacjentów zmagających się z zanikiem kostnym. W rezultacie lekarz zyskuje lepszy obraz - może m.in. zdiagnozować stan chorobowy czy sprawdzić, jak wyglądają korzenie zęba.

RTG zęba jest wymagane przez stomatologów różnych specjalizacji - korzystają z niego m.in. chirurdzy i ortodonci. Ostatnia grupa lekarzy zleca RTG stomatologiczne, aby następnie założyć stały aparat retencyjny. Z kolei stomatolog może na podstawie RTG zęba ocenić, czy ząb został prawidłowo wyleczony kanałowo.

Ortodonta Szczecin? Szukasz kliniki, w której pozbędziesz się wady zgryzu i wykonasz RTG stomatologiczne? Szczecin to miasto, w którym znajduje się klinika Orto Magic - zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Jak wygląda pantomogram w Szczecinie?

Pacjenci zakwalifikowani m.in. do leczenia ortodontycznego muszą wykonać zdjęcie RTG pantomograficzne. To zdjęcie, w odróżnieniu od RTG zęba, obrazuje wszystkie zęby oraz szczękę, żuchwę i stawy skroniowo-żuchwowe. Dysponując pantomogramem, ortodonta jest w stanie ocenić m.in. czy i jakie nieprawidłowości występują w budowie zarówno zębów, jak i kości. RTG szczęki jest niezbędne, aby prawidłowo założyć aparat ortodontyczny.

Jak wygląda RTG szczęki, czyli pantomogram? Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać się do tego badania. Wymogiem jest usunięcie wszystkich metalowych elementów (np. łańcuszka, aparatu słuchowego, spinek do włosów) i założenie specjalnego fartucha. Zdjęcie pantomograficzne jest też bezbolesne. Pacjenci, którzy zostali zobowiązani do tego, aby wykonać rentgen stomatologiczny, nie muszą się obawiać żadnego wysiłku. Badanie trwa zaledwie kilka sekund i przez ten czas należy pozostać w bezruchu.

Potrzebny jest CI pantomogram? Szczecin to siedziba kliniki Orto Magic. Proponujemy rentgen stomatologiczny pod adresem al. Jana Pawła II 42/U4, Szczecin.

Dlaczego warto wykonać prześwietlenie zęba?

Prześwietlenie zęba (rentgen stomatologiczny) jest niezbędne w wielu sytuacjach. Stomatolog, który otrzymuje od pacjenta prześwietlenie zęba, może m.in. szybko wykluczyć wiele poważnych chorób, zlokalizować przyczynę bólu czy ocenić np. stopień zaawansowania próchnicy, czy stanu zapalnego. Z kolei ortodonta pantomogram wykorzystuje do tego, aby właściwie zdiagnozować wady zgryzu.

Planujesz wizytę u ortodonty? Cena aparatu ortodontycznego w Orto Magic zaczyna się już od 2200 zł za łuk. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy skorygowanie wady zgryzu będzie u Ciebie możliwe za pomocą aparatu ortodontycznego, skontaktuj się z nami. W jednym miejscu wykonasz wszystkie niezbędne do leczenia ortodontycznego zdjęcia, w tym m.in. pantomogram.