Rejestracja telefoniczna:Umów się na wizytę: 509 460 260

Leczenie bezekstrakcyjne Szczecin

Leczenie bezekstrakcyjne

Leczenie bezekstrakcyjne - Szczenin

Leczenie w gabinetach ortodontycznych przebiega według określonego schematu. Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza badanie w jamie ustnej pacjenta, a także analizuje modele diagnostyczne i zdjęcia rentgenowskie. Na tej podstawie wyznacza plan leczenia, który jest konsultowany z oczekiwaniami pacjenta. Najczęstszą obawą naszych podopiecznych jest strach przed utratą zębów, utarło się bowiem przekonanie, że zakładanie aparatu uwieńczone jest ekstrakcją. Tymczasem dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym z zakresu ortodoncji, w wielu przypadkach usuwanie zębów nie jest konieczne. W naszym gabinecie kładziemy silny nacisk na leczenie bezekstrakcyjne, które nie przewiduje pozbywania się zdrowych i pełnowartościowych zębów, a co za tym idzie, pozytywnie wpływa na psychikę pacjenta.

Stawiamy na zdrowie i dobro pacjentów

Leczenie bezekstrakcyjne jest możliwe dzięki wykorzystaniu takich aparatów jak Haas, Damon, Pendex, Hyrax czy mini-śruby. Dzięki nim ekstrakcja zęba nie jest konieczna, ponieważ ich działanie polega na rozszerzeniu szczęki bądź żuchwy lub przesunięciu pojedynczych zębów. Dzięki temu uzyskujemy miejsce dla zrotowanych, przechylonych bądź będących poza łukiem zębów.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że estetyka uzębienia jest ważna, ale najważniejsze - dobro oraz zdrowie pacjentów. Niektóre wady zgryzu mogą przyczynić się do dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych, problemów z odgryzaniem bądź przeżuwaniem pokarmów, a nawet do problemów z wymową. Dlatego w takich przypadkach, by móc przeprowadzić w pełni efektywne leczenie i założyć aparat na zęby, nie możemy wykluczyć ekstrakcji. Skonsultuj się z nami - Ortodonta Szczecin.

Z oferty Orto-Magic polecamy również: