Rejestracja telefoniczna:Umów się na wizytę: 509 460 260

Aparat na zęby Invisalign Szczecin

Invisalign to nowoczesny aparat ortodontyczny, który pozwala spełnić marzenia o prostym uśmiechu. W odróżnieniu od innych aparatów stosowanych przez ortodontów Invisalign wyróżnia się budową (jest to aparat nakładkowy) i materiałem użytym do jego wykonania (jest on przezroczysty). W efekcie pacjent może zdjąć aparat w dowolnym momencie. To sprawia, że higiena jamy ustnej w czasie leczenia nie jest utrudniona.

Leczenie przy użyciu aparatu na zęby Invisalign oznacza, że pacjent otrzyma cały zestaw nakładek, które będą różnić się siłą nacisku. Każdy aparat nosi się przez jeden dzień, ponieważ tyle wystarczy do uzyskania założonego rezultatu.

Czym jest Invisalign - zalety aparatu

Aparat na zęby Invisalign ma wiele zalet, o czym przekonało się już ponad 7 milionów pacjentów na całym świecie. Do najczęściej wymienianych zarówno przez ortodontów, jak i pacjentów zalet tego nakładkowego aparatu prostującego zęby, należą:

  • Możliwość ukrycia faktu korzystania z aparatu ortodontycznego - Invisalign jest przezroczysty.
  • Brak elementów metalowych - Invisalign to aparat na zęby, z którego skorzystać mogą pacjenci uczuleni na nikiel (występuje on w metalowych aparatach).
  • Możliwość zdjęcia aparatu na czas jedzenia i higieny jamy ustnej - to podwyższa komfort, a także zapobiega rozwojowi próchnicy.
  • Brak wizyt u ortodonty spowodowanych awarią aparatu - w przypadku aparatu nakładkowego Invisalign nie ma metalowych elementów, które mogłyby ulec uszkodzeniu.
  • Możliwość leczenia zarówno prostych, jak i złożonych wad zgryzu - Invisalign to aparat na zęby, który można wykorzystać przy leczeniu m.in. stłoczenia zębów, zgryzu głębokiego i krzyżowego.

Niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign

Szczególnie dorośli pacjenci, którzy w pracy mają kontakt z kontrahentami lub klientami, podkreślają, że korzystanie z metalowego aparatu, którego elementem są kolorowe gumki, mogłoby niekorzystnie wpłynąć na ich komfort i pewność siebie. Aparat na zęby Invisalign rozwiązuje ten problem. Ponieważ jest on wykonany z transparentnego materiału, jest praktycznie niezauważalny dla osób z otoczenia. Dodatkowo przed ważnym spotkaniem można go zdjąć.

Jak działa aparat ortodontyczny Invisalign?

Aparat na zęby Invisalign działa analogicznie jak tradycyjne aparaty ortodontyczne - przesuwa zęby w pożądanym kierunku. Jest to możliwe dzięki kontrolowanej sile, z którą działa on na uzębienie.

Ponieważ nakładki są wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta, leczenie ortodontyczne trwa krócej. Najczęściej minimalny czas leczenia wynosi 18 miesięcy, czyli mniej niż w przypadku tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Dzięki spersonalizowaniu aparatu również wizyty kontrolne odbywają się rzadziej.

Aparat Invisalign w Szczecinie!

Ortodonta Szczecin - interesuje Cię leczenie ortodontyczne, ale ze względu na pracę nie chcesz korzystać z tradycyjnego aparatu ortodontycznego? Chcesz do niezbędnego minimum skrócić czas leczenia i cieszyć się jego efektami? W szczecińskiej klinice ortodontycznej Orto Magic prowadzimy leczenie ortodontyczne przy użyciu nowoczesnych aparatów ortodontycznych Invisalign.

Umów się na konsultację ortodontyczną, aby sprawdzić, czy w Twoim przypadku możliwe będzie zastosowanie przezroczystego, nakładkowego aparatu Invisalign.

Z oferty Orto-Magic polecamy również: