Rejestracja telefoniczna:Umów się na wizytę: 509 460 260

Infrormacje o dr n. med. Magdalena Durka-Zając

Lekarz stomatolog Magdalena Durka-Zając jest absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie i ekspertem w dziedzinie ortodoncji. Po ukończeniu specjalizacji z ortodoncji i zdaniu państwowego egzaminu uzyskała tytuł specjalisty ortodonty. W 2010 roku został jej przyznany stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie ortodoncji.

W 2016 roku rozpoczęła elitarne studia podyplomowe na włoskim Uniwersytecie Fryderyka II w Neapolu. W tym czasie szkoliła swoje umiejętności pod okiem wybitnego specjalisty dr. Roberto Stradi, który jest współautorem wielu publikacji o ortodoncji lingwalnej. Studia te ukończyła, uzyskując tytuł Master in Lingual Orthodontics (Ortodoncji Lingwalnej).

Ortodonta Magdalena Durka-Zając praktykuje aktualnie w klinice ortodontycznej Orto Magic w Szczecinie (al. Papieża Jana Pawła II 42/U4, Szczecin). Wieloletnie doświadczenie oraz indywidualne podejście przełożyło się na pozytywne opinie pacjentów - doktor Magdalena Durka-Zając może pochwalić się m.in. Certyfikatem Jakości ZnanyLekarz.pl. Certyfikat ten jest przyznawany specjalistom, których pacjenci uznali za najbardziej godnych zaufania.

Jak pracuje lekarz Magdalena Durka-Zając?

Lekarz Magdalena Durka-Zając to dobry, doświadczony ortodonta dziecięcy i dla dorosłych, praktykujący w Szczecinie. Swoim pacjentom proponuje leczenie nowoczesną i bezpieczną techniką lingwalną, czyli przy użyciu aparatów językowych systemu Incognito. Jest jednym z pierwszych lekarzy w Polsce prowadzących leczenie ortodontyczne właśnie tą metodą. Również jako jeden z pierwszych ortodontów uczestniczyła w kursie leczenia aparatami językowymi Incognito prowadzonym przez prof. Dirka Wiechmanna, twórcy techniki lingwalnej.

Aktualnie lekarz stomatolog i ortodonta Magdalena Durka-Zając jest szefem specjalizującej się w ortodoncji kliniki Orto Magic - Ortodonta Szczecin. Ponieważ ortodoncja jest specjalizacją, w której dr Durka-Zając realizuje się zawodowo od wielu lat, może pochwalić się ona ogromną wiedzą i doświadczeniem. W klinice Orto Magic stosuje wyłącznie nowoczesne i bezpieczne metody leczenia.

Wiedza i doświadczenie

Przez cały okres swojej kariery zawodowej doktor Magdalena Durka-Zając zgłębia wiedzę z zakresu ortodoncji. Brała udział w licznych konferencjach i spotkaniach dotyczących nowoczesnych metod leczenia ortodontycznego. Prowadziła prezentacje na kongresach krajowych Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz międzynarodowych, organizowanych przez Europejskie Towarzystwo Ortodontyczne. Jest też autorką wielu publikacji z zakresu ortodoncji, m.in.:

  • Analysis of Dental Maturation in Relation to Sagittal Jaw Relationships (Polish Journal of Radiology, 2017),
  • Radiological Indicators of Bone Age Assessment in Cephalometric Images. Review (Polish Journal of Radiology, 2016),
  • Coronary artery disease as cause of non-odontogenic toothache. A review of literature (Przegląd Lekarski, 2016),
  • Radiological indicators of bone age assessment in cephalometric images. (Polski przegląd radiologii i medycyny nuklearnej, 2016),
  • Bone age assessment using cephalometric photographs. (Polish Journal of Radiology, 2013).

Lekarz Magdalena Durka-Zając uczestniczyła także w licznych szkoleniach i stażach szkoleniowych z zakresu ortodoncji, które odbywały się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Swoją wiedzę i umiejętności praktyczne rozwijała również podczas rozmaitych kursów. Jest członkiem wielu towarzystw, których specjalnością jest ortodoncja: Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, European Orthodontic Society i World Federation of Orthodontists.

Certyfikaty

certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat certyfikat