LECZENIE ORTODONTYCZNE

Aparat na zęby SzczecinAparat na zęby Szczecin

Aparat na zęby — Szczecin

Aparaty stałe to jedne z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie pięknego, zdrowego uśmiechu. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że mogą być stosowane bez względu na wiek. W naszym gabinecie ortodontycznym w Szczecinie oferujemy szeroki wybór aparatów na zęby, które w pełni odpowiedzą na oczekiwania naszych klientów. Pacjentom prezentujemy zawsze kilka możliwości, aby mogli wybrać opcję najbardziej odpowiednią dla siebie.

 

Leczenie ortodontyczne w Szczecinie

Dobierając aparat na zęby w naszym gabinecie w Szczecinie, masz pewność, że jesteś pod opieką specjalisty, który dokładnie przeanalizuje, jakiego leczenia potrzebujesz. W celu doboru odpowiedniego aparatu wykonujemy badania wewnątrz- oraz zewnątrzustne. Jeżeli po wykonaniu tych czynności potwierdzi się, że niezbędne jest leczenie ortodontyczne, zostaniesz skierowany na wykonanie zdjęć pantomograficznego i cefalometrycznego. Natomiast w celu przygotowania idealnego aparatu na zęby zostanie pobrany wycisk uzębienia. Wszystkie te czynności odbywają się podczas pierwszej wizyty, tak, aby możliwie jak najszybciej rozpocząć leczenie ortodontyczne.

 

Dobór aparatu i przebieg leczenia

Niezwykle istotnym krokiem w celu dobrania odpowiedniego aparatu na zęby jest druga wizyta w naszym gabinecie w Szczecinie. To właśnie podczas tego spotkania pacjent otrzymuje propozycję planu leczenia. Na podstawie zgromadzonych badań i przeprowadzonego wywiadu oferujemy aparat na zęby oraz podajemy jego cenę. Metodę i sposób leczenia zawsze dobieramy do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań pacjenta. W naszej ofercie posiadamy nie tylko aparat stały, ale także wyjmowany, niewidoczny czy samoligaturujący. Następnie umawiamy się już na założenie wybranego modelu oraz dalsze wizyty kontrolne, które zazwyczaj odbywają się raz na jeden lub dwa miesiące. Ich głównym celem jest nie tylko kontrola efektów, ale także aktywacja aparatu.

Po zakończonym leczeniu zaleca się stosowanie retencji po to, aby efekty utrzymały się możliwie jak najdłużej. W naszym gabinecie w Szczecinie dostępne są: niewidoczne aparaty stałe przyklejane po stronie językowej lub wykonane z transparentnego akrylu.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Wybór odpowiedniego aparatu na zęby zależy od wielu czynników. Należą do nich: wiek pacjenta, stanu uzębienia, higieny, rodzaju wady i stopień jej nasilenia. Odpowiadając na potrzeby naszych pacjentów, przygotowaliśmy szeroki wybór aparatów stałych, tak, by każdemu zaproponować rozwiązanie, które najlepiej wpisze się w jego oczekiwania, potrzeby i preferencje. Dzięki temu proces leczenia ortodontycznego jest zdecydowanie przyjemniejszy. Poza klasycznymi modelami oferujemy również te w wersji bardziej estetycznej. Należą do nich aparaty stałe z przezroczystymi zamkami oraz bezligaturowe — ich główną zaletą jest fakt, że nie posiadają klasycznych gumek. Jeżeli zależy Ci, aby noszony model był zupełnie niewidoczny, możesz zdecydować się na wariant lingwalny. Ten innowacyjny aparat na zęby klejony jest od strony językowej, dzięki czemu wiesz o nim tylko Ty. Szczególnym rodzajem aparatów lingwalnych są modele odlewane indywidualnie zwane Incognito.

Szczególnym rodzajem leczenia ortodontycznego jest zastosowanie szyny Clear Aligner. Jest to nowoczesna technologia niezwykle często stosowana w przypadku osób dorosłych. Niewidoczne nakładki pozwalają na skorygowanie większości wad zgryzu w zaledwie 6 miesięcy. Pacjenci doceniają je także za możliwość zdjęcia ich w każdej chwili — m.in. na czas posiłku czy umycia zębów.

Wśród dostępnych w naszym gabinecie metod leczenia znajduje się także System Insignia, który skraca czas terapii ortodontycznej o nawet 25%. Wynik ten jest możliwy do uzyskania dzięki zaawansowanej technice komputerowej. Pozwala ona na stworzenie trójwymiarowej wizualizacji idealnego zgryzu pacjenta i stworzenie perfekcyjnie dobranego aparatu na zęby, który dopasowany jest nawet do ruchu zęba. W ofercie naszego gabinetu znajdą państwo także m.in. leczenie bezekstrakcyjne oraz nowoczesne aparaty na zęby dla alergików.

 

STAŁE APARATY ORTODONTYCZNE

Aparat na zęby SzczecinAparat na zęby Szczecin

Aparaty ortodontyczne obecnie występują w wielu rodzajach – pacjenci mogą dopasować wybrany model do swoich potrzeb. Dzielą się na aparaty ruchome oraz stałe. Typ aparatu poleconego przez ortodontę zależy od wielu czynników m.in. wieku pacjenta, stanu uzębienia, higieny, rodzaju wady i stopnia jej nasilenia. W naszym gabinecie oferujemy wszystkie rodzaje aparatów ortodontycznych, również te estetyczne (klasyczne aparaty stałe z przeźroczystymi zamkami, bezligaturowe). Osobom, które z różnych powodów nie mogą nosić widocznego aparatu, polecamy stały aparat lingwalny, klejony od strony językowej. Posiadamy również aparaty bezligaturowe, które znacznie mniej rzucają się w oczy, ponieważ nie stosuje się w nich gumek.

 

APARATY LINGWALNE

Aparat na zęby Szczecin

Metoda leczenia aparatem lingwalnym jest skierowania do osób, które chcą jednocześnie wyleczyć swoje zęby i ukryć noszenie aparatu. Aparat lingwalny inaczej zwany jest językowym, ponieważ jego zamki przyklejone są na wewnętrznej stronie uzębienia. Decydując się na leczenie taką metodą, masz gwarancję pełnej dyskrecji – nikt z Twojego otoczenia, nie dowie się, że nosisz stały aparat ortodontyczny. Ponadto, średni czas leczenia aparatem lingwalnym jest krótszy niż standardowym, gdyż w tej metodzie zęby szybciej się przemieszczają, a cienkie druty zamontowane na łukach powodują mniejsze odczuwanie bólu. Oferujemy aparaty standardowe i odlewane indywidualnie – aparat INCOGNITO firmy 3M ( www.lingualtechnik.de). Sprawdź aparaty lingwalne dla Ciebie!

SZYNY CLEAR ALIGNER

Aparat na zęby Szczecin

Niewidoczne aparaty ortodontyczne Clear Aligner to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego w sposób nieinwazyjny. Najczęściej stosowana jest wśród osób dorosłych. Niewidoczne nakładki Clear Aligner zapewniają duży komfort i gwarantują satysfakcjonujące rezultaty. Niewidoczny aparat ortodontyczny Clear Aligner koryguje większość wad w ciągu zaledwie 6 miesięcy. Krótszy czas leczenia przekłada się na mniejsze koszty terapii. Brak śrub i drutów to niezwykła wygoda dla pacjentów – transparentne nakładki na zęby można w każdej chwili zdjąć, by zjeść lub umyć zęby. Po zakończeniu leczenia przygotujemy dla Ciebie transparentny aparat retencyjny. Zapoznaj się z naszą ofertą.

SYSTEM INSIGNIA

Skomputeryzowany system Insignia łączy cyfrowe planowanie leczenia ze specjalnie produkowanymi zamkami i drutami, które dopasowane są do Twojej indywidualnej anatomii zębów. Zaawansowana technika komputerowa pozwala na stworzenie trójwymiarowej wizualizacji idealnego zgryzu pacjenta. Precyzyjne druty i zamki, stworzone zgodnie z uzębieniem pacjenta, dopasowane są do ruchu zęba. Dlaczego warto zdecydować się na system Insignia? Ponieważ czas leczenia może zmniejszyć się o 25%, wydasz mniej pieniędzy na konsultacje u ortodonty i będziesz szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem. Dowiedz się więcej!

LECZENIE BEZEKSTRAKCYJNE

Leczenie bezekstrakcyjne polega na ortodoncji bez usuwania zębów. Pozwala to na zachowanie u pacjenta pełniejszego, estetycznego uśmiechu. Uzyskanie miejsca w łuku na wyprostowanie zębów wykonuje się w tej metodzie nie przez ekstrakcję, lecz przy pomocy strippingu i specjalistycznych urządzeń, takich jak: Damon, Haas, Hyrax, Pendex, mini-śruby, itp. Metoda ta jest coraz częściej stosowana w aparatach stałych, również tych bezligaturowych i samoligaturujących.