Rejestracja telefoniczna:Umów się na wizytę: 509 460 260

Aparaty lingwalne

Aparaty lingwalne

Aparat lingwalny to innowacyjny model, który zapewni Ci maksimum komfortu podczas noszenia. W jaki sposób jest to możliwe? Tajemnica tkwi w jego nowoczesnym sposobie montowania po wewnętrznej stronie zęba. Rozwiązanie to sprawia, że aparat lingwalny jest zupełnie niewidoczny dla innych. Zastosowanie tej innowacyjnej technologii pozwoliło na połączenie estetyki z maksymalną wygodą użytkowania każdego dnia, bez względu na sytuację.

Niewidoczny aparat na zęby

Zastanawiasz się, co to właściwie jest aparat lingwalny i dlaczego warto się na niego zdecydować? Odpowiedź jest bardzo prosta. Aparaty lingwalne nazywamy także językowymi - ze względu na ich nietypowe mocowanie. Dotychczasowe rozwiązania zostały zastąpione zamkami przyklejanymi bezpośrednio do językowej powierzchni zęba. Aparat niewidoczny z zewnątrz to produkt stworzony z myślą o najbardziej wymagających Klientach. Jeżeli cenisz sobie najwyższy komfort użytkowania i nie uznajesz kompromisów, w takim razie to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie. Aparat lingwalny pozostaje niewidoczny, więc leczenie Twojej wady zgryzu odbywa się dyskretnie. Dzięki temu możesz czuć się komfortowo na ważnym spotkaniu biznesowym, uroczystości rodzinnej czy spotkaniu towarzyskim. Ogromną zaletą aparatu lingwalnego jest również sam komfort noszenia. Płaski profil zamków powoduje, że codzienne jego użytkowanie jest prawie niezauważalne.

Kto może stosować aparat lingwalny

Aparat lingwalny, czyli aparat językowy, to estetyczne rozwiązanie dla każdego Pacjenta, bez względu na jego wiek. Z tego aparatu mogą korzystać zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, u których stwierdzono jedną z wad zgryzu. Ponieważ aparat lingwalny to aparat niewidoczny, zapewnia on wysoki komfort przez cały okres użytkowania. Za pomocą tego aparatu można korygować wszelkie wady zgryzu, ale ostateczna decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego aparatem lingwalnym należy do lekarza. Przeciwwskazania do zastosowania aparatu lingwalnego dotyczą chorób związanych z przyzębiem i ubytków w uzębieniu.

Niewidoczny aparat ortodontyczny jest polecany zarówno Pacjentom, którzy zwracają szczególną uwagę na estetykę (z pewnych względów nie chcą korzystać z tradycyjnych aparatów ortodontycznych), jak i tym, którzy mają problem z odwapnieniami na powierzchni szkliwa. Ponieważ aparat językowy jest mocowany po wewnętrznej stronie zębów, higiena jamy ustnej jest łatwiejsza. Szczególne znaczenie ma to w przypadku dzieci i nastolatków, którzy nie zawsze przykładają wystarczającą wagę do dbania o zęby w czasie leczenia ortodontycznego.

Poznaj wszystkie zalety aparatów lingwalnych

Korzyści płynących z wyboru aparatu lingwalnego jest wiele. Jak już wspomniano, leczenie ortodontyczne przy użyciu aparatu lingwalnego jest niewidoczne i oznacza dla Pacjenta wysoki komfort. Ponieważ w przypadku tych aparatów nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, może zdecydować się na nie każdy Pacjent po wcześniejszej konsultacji z ortodontą.

Zastosowanie aparatu lingwalnego skraca czas leczenia. Dzieje się tak dlatego, że aparaty te są lepiej dopasowane do zębów niż tradycyjne aparaty metalowe. Założenie aparatu lingwalnego nie wiąże się z dyskomfortem, a Pacjent w mniejszym stopniu jest narażony na ból. Zapewniają to nowoczesne rozwiązania, które stosujemy również w naszym gabinecie w Szczecinie. Cieniutkie łuki, w które jest wyposażony niewidoczny aparat lingwalny sprawiają, że terapia jest niemalże bezbolesna.

Dla wielu Pacjentów znaczenie ma także to, że niewidoczny aparat językowy ma atrakcyjną cenę. Choć jest ona wyższa niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych, to zwraca się w postaci efektów uzyskanych w krótkim czasie. Wszystkich Pacjentów zainteresowanych rozpoczęciem leczenia ortodontycznego przy użyciu aparatu lingwalnego zapraszamy do naszego gabinetu mieszczącego się w Szczecinie. Zapewniamy profesjonalne leczenie ortodontyczne niezależnie od zastosowanego aparatu.

Aparat Incognito

Pacjentom mającym wysokie wymagania estetyczne proponujemy spersonalizowany aparat lingwalny Incognito. W odróżnieniu od standardowego aparatu językowego, aparat Incognito jest wykonywany na indywidualne zamówienie. Zarówno zamki, jak i łuki są przygotowywane w oparciu o cyfrowy projekt. Wybór takiego aparatu oznacza dla Pacjenta skrócenie czasu leczenia, a także uzyskanie możliwie najlepszych rezultatów.

Ponieważ aparat Incognito jest dopasowany do zgryzu Pacjenta, jego użytkowanie jest bardzo wygodne. Niewielkie zamki lingwalne są mało wyczuwalne, a dyskomfort może pojawić się jedynie podczas przesuwania się zębów. To zjawisko jest jednak charakterystyczne dla każdego z dostępnych na rynku stałych aparatów ortodontycznych.

Indywidualne aparaty lingwalne

Niewidoczny aparat lingwalny jest przyklejany po wewnętrznej stronie zębów specjalnym klejem ortodontycznym. Ponieważ zarówno zamki, jak i łuki są wykonywane pod uzębienie Pacjenta, musi on wykazać się cierpliwością. Przygotowanie aparatu lingwalnego najczęściej zajmuje od 3 do 5 tygodni. Dopiero po dostarczeniu aparatu do gabinetu, Pacjent może umówić się na jego założenie. W praktyce jednak oczekiwanie na taki aparat się opłaca, a to dlatego, że skraca on czas leczenia. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania- Ortodonta Szczecin.

Korzystanie z indywidualnego aparatu lingwalnego zapewnia Pacjentowi także większy komfort. Ponieważ aparat doskonale przylega do poszczególnych zębów, to nie uwiera śluzówki tak mocno, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych. To kolejny powód, dla którego warto rozważyć skorzystanie z aparatu językowego.

Z oferty Orto-Magic polecamy również: