Aparaty lingwalne

Aparaty lingwalne

Mnóstwo osób boryka się z wadą zgryzu. Wielu z nich marzy o pięknym uśmiechu. Aby móc się nim cieszyć, w pierwszym kroku należy się zdecydować na założenie stałego aparatu ortodontycznego. Co jednak w przypadku, gdy Twoja praca nie pozwala na posiadanie widocznych zamków na zębach? Jednym z rozwiązań jest założenie aparatu z przezroczystymi zamkami, które są mniej widoczne. Niestety zdarza się, że nawet taki rodzaj aparatu nie jest wystarczająco dyskretny.

Z myślą stworzenia całkowicie dyskretnego rozwiązania powstał aparat lingwalny, który dzięki temu, że jest montowany po wewnętrznej stronie zębów, jest niewidoczny dla innych. Takie rozwiązanie z pewnością zapewni Ci komfort, zarówno podczas spotkań służbowych, jak i towarzyskich.

Estetyka połączona z wygodą

Aparat lingwalny jest inaczej nazywany językowym. Zamki aparatu są przyklejane w sposób niekonwencjonalny - na językowej powierzchni zęba. Z tego powodu jest całkowicie niewidoczny z zewnątrz. Takie rozwiązanie gwarantuje, że nikt go nie zauważy i pozostanie on Twoim sekretem. Dodatkowo, korzystanie z aparatu językowego jest niezwykle wygodne, ze względu na płaski profil zamków.

aparat lingwalny
Aparat lingwalny - idealny dla każdego pacjenta

Stosowanie tego rodzaju aparatu nie ma ograniczeń wiekowych. Może być używany przez dorosłych, jak i dzieci. Jedynymi przeciwwskazaniami są aktywne choroby przyzębia i ubytki w uzębieniu. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretny aparat ortodontyczny, skonsultuj się z ortodontą.

Atrakcyjna cena

Aparaty lingwalne to nowoczesne rozwiązanie, którego cena pozytywnie Cię zaskoczy. Z tego powodu rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich. Po leczeniu będziesz mógł cieszyć się z idealnych efektów, mimo że Twój portfel nie uszczupli się za bardzo.

Wersja spersonalizowana - INCOGNITO

Oprócz standardowych aparatów lingwalnych, proponujemy również takie, które są odlewane indywidualnie. Należy do nich aparat INCOGNITO firmy 3M (www.lingualtechnik.de). Ich zaletą poza dyskrecją jest o wiele krótszy czas leczenia wady zgryzu. Zęby szybciej się przemieszczają, ponieważ siła przyłożona do zęba znajduje się bardzo blisko centrum oporu. Pamiętaj, że im szybciej uporasz się z nieestetycznym uśmiechem, tym szybciej zyskasz pewność siebie.

Redukcja bólu podczas leczenia

Podczas zakładania aparatu ortodonta stosuje cienkie łuki. Z tego powodu pacjent podczas leczenia prawie nie odczuwa bólu. Podczas noszenia aparatu stałego ważne jest, aby był on wygodny i nie powodował uczucia dyskomfortu.

Szczecin – najlepsze konsultacje

Zanim wybierzesz odpowiedni aparat ortodontyczny, musisz obowiązkowo skonsultować się ze specjalistą. Szczecin to miejscowość, w której zlokalizowany jest nasz gabinet - Orto Magic. Pracują w nim wykwalifikowani lekarze, którzy z pewnością pomogą Ci w doborze najlepszego aparatu na zęby. Ponadto, odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania. Nie zapominajmy, że właściwie dobrane leczenie jest gwarancją jego skuteczności.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!