Rejestracja telefoniczna:Umów się na wizytę: 509 460 260

Aparat lingwalny Szczecin

Aparat lingwalny - niewidoczne aparaty incognito

Aparat lingwalny to nowoczesny aparat ortodontyczny, który zapewni Ci maksimum komfortu podczas noszenia i leczenia wad zgryzu. W jaki sposób jest to możliwe? Tajemnica aparatu lingwalnego tkwi w jego sposobie montowania po wewnętrznej stronie zęba od strony języka. Rozwiązanie to sprawia, że aparat lingwalny jest całkowicie niewidoczny dla innych. Aparat lingwalny jest pozbawiony ligatur, czyli składa się tylko z zamków i łuku. Dzięki temu, że jest wykonywany indywidualnie dla konkretnego Pacjenta, jest lepiej dopasowany do danego Pacjenta, jego zgryzu i zębów. To korzystnie wpływa na czas leczenia, który - w porównaniu do standardowych aparatów - jest krótszy. Zastosowanie tej innowacyjnej technologii pozwoliło na połączenie estetyki z maksymalną wygodą użytkowania każdego dnia, bez względu na sytuację.

Aparat lingwalny na zębach

Kto może stosować aparat lingwalny

Aparat lingwalny, czyli aparat językowy, to estetyczne i niewidoczne rozwiązanie dla każdego Pacjenta, w każdym wieku. Z aparatu lingwalnego mogą korzystać zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, u których stwierdzono jedną z wad zgryzu. Ponieważ aparat lingwalny to aparat niewidoczny, zapewnia on wysoki komfort przez cały okres użytkowania. Za pomocą aparatu lingwalnego można korygować wszelkie wady zgryzu, ale ostateczna decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego aparatem lingwalnym należy do lekarza. Przeciwwskazania do zastosowania aparatu lingwalnego dotyczą chorób związanych z przyzębiem i ubytków w uzębieniu.

Niewidoczny aparat lingwalny jest polecany zarówno Pacjentom, którzy zwracają szczególną uwagę na estetykę (z pewnych względów nie chcą korzystać z tradycyjnych aparatów ortodontycznych), jak i tym, którzy mają problem z odwapnieniami na powierzchni szkliwa. Ponieważ aparaty lingwalne są mocowane po wewnętrznej stronie zębów, higiena jamy ustnej jest łatwiejsza. Szczególne znaczenie ma to w przypadku dzieci i nastolatków, którzy nie zawsze przykładają wystarczającą wagę do dbania o zęby w czasie leczenia ortodontycznego.

Rodzaje aparatów lingwalnych. Jakie wyróżniamy?

Aparaty lingwalne to ogólna nazwa wszystkich niewidocznych aparatów ortodontycznych. Pacjenci zakwalifikowani do leczenia przy użyciu stałego aparatu ortodontycznego mogą zdecydować się na:

Aparat Standard. To jedna z prostszych wersji aparatu lingwalnego, która wyróżnia się ujednoliconymi elementami. Dzięki temu przygotowanie aparatu srtandard jest krótsze niż aparatu Incognito.

Aparat Incognito. Ma wszystkie zalety aparatów lingwalnych. Ponieważ zamki aparatów Incognito są wykonane ze złota, mogą je użytkować Pacjenci z rozpoznanym uczuleniem na nikiel.

Aparat Incognito Lite. Jak wskazuje jego nazwa, budowa tego aparatu bazuje na aparacie Incognito, przy czym liczba zamków jest zredukowana - z reguły stosuje się od 6 do 8 zamków na łuk. Przy użyciu aparatu Incognito Lite leczy się przede wszystkim proste wady zgryzu.

Niewidoczny aparat ortodontyczny na zębach kobiety

Jak przebiega założenie aparatu lingwalnego?

Proces zakładania aparatu lingwalnego jest poprzedzony przygotowaniem aparatu. Ponieważ aparaty lingwalne są wykonywane na indywidualne zamówienie, a elementy aparatu zostają dokładnie dopasowane do uzębienia pacjenta, to konieczne jest zobrazowanie zębów. W przypadku aparatów lingwalnych wykonuje się skany zębów, które eliminują potrzebę mniej komfortowych dla Pacjentów wycisków. Na podstawie powstałej dokumentacji przez kilka kolejnych tygodni w laboratorium jest tworzony aparat.

Zakładanie aparatu ortodontycznego zaczyna się od przygotowania powierzchni poszczególnych zębów (m.in. ich oczyszczenia). Od prawidłowości przeprowadzenia tych czynności zależy to, czy zamki będą prawidłowo przylegać do powierzchni zębów. Następnie:

poszczególne zamki są mocowane na klej do powierzchni zęba od wewnętrznej strony,

ortodonta naświetla poszczególne zamki,

ortodonta zakłada łuk/łuki.

Po założeniu aparatu ortodontycznego pacjent otrzymuje również wskazówki dotyczące tego, jak będzie wyglądało leczenie ortodontyczne, jaki będzie czas leczenia oraz jak powinien dbać przez najbliższe miesiące o aparat.

Zalety aparatu lingwalnego

Aparaty lingwalne z indywidualnymi zamkami to nowoczesne aparaty ortodontyczne. Wykorzystanie najnowszych technologii pozwala spersonalizować leczenie ortodontyczne, a to z kolei korzystnie wpływa na komfort danego Pacjenta. Jakie są główne zalety dyskretnych aparatów ortodontycznych?

Największą zaletą aparatów lingwalnych, która często decyduje o jego wyborze przez pacjenta, jest fakt, że leczenie odbywa się w sposób dyskretny i całkowicie niewidoczny dla innych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które zwracają uwagę na wygląd i chcą, by ich aparat pozostał niewidoczny.

Co ważne, pacjenci decydujący się na aparat językowy nie muszą martwić się o przebarwienia po zdjęciu aparatu ortodontycznego. Wszystkie ewentualne zmiany w kolorze szkliwa będą niewidoczne.

Jedzenie staje się mniej uciążliwe, zamocowanie aparatu wewnątrz jamy ustnej (od strony języka) sprawia, że ewentualne resztki pokarmu, które zostaną w zamkach, nie będą widoczne dla otoczenia.

Aparat lingwalny zapewnia większy komfort, zamki projektowane są indywidualnie dla każdego pacjenta i płaskie, co zapewnia większą wygodę podczas leczenia wad zgryzu.

Można nim wyleczyć wszystkie wady zgryzu.

Kontrole w gabinecie ortodontycznym odbywają się rzadziej. To dobra wiadomość dla osób aktywnych zawodowo, które mają trudności z wygospodarowaniem czasu na częste wizyty u ortodonty.

Wizyta u ortodonty z aparatem lingwalnym

Ile kosztuje aparat lingwalny?

Do projektowania aparatu lingwalnego wykorzystuje się specjalne oprogramowanie komputerowe. Z kolei poszczególne elementy aparatu lingwalnego są wykonywane na indywidualne zamówienie w laboratorium. Precyzja i jakość wykonania ma odzwierciedlenie w cenie tego aparatu - w naszym gabinecie koszt założenia aparatu Incognito Lite to 6500 zł, a Incognito 9500 zł za łuk.

Do ceny aparatu lingwalnego należy doliczyć jeszcze koszt wizyt kontrolnych. Dobra wiadomość dla Pacjentów jest taka, że w przypadku aparatów lingwalnych wizyty mogą odbywać się rzadziej podczas leczenia niż w przypadku noszenia aparatów standardowych,. Koszt wizyty kontrolnej w Orto Magic wynosi 400 zł.

FAQ

Czym jest niewidoczny aparat na zęby?

Niewidoczny aparat na zęby to aparat lingwalny. Charakterystyczne jest dla niego to, że jest mocowany po wewnętrznej stronie zębów.

Co to jest aparat Incognito?

Aparat Incognito to aparat lingwalny, który jest tworzony indywidualnie dla każdego Pacjenta. Zapewnia on dyskretne leczenie.

Kto może stosować aparat lingwalny?

Aparat lingwalny jest odpowiedni dla każdego Pacjenta zakwalifikowanego do leczenia ortodontycznego, bez względu na wiek.

Jakie są zalety aparatów lingwalnych?

Korygowanie wady zgryzu przy pomocy aparatu lingwalnego odbywa się w sposób dyskretny. Miejsce przyklejenia aparatu powoduje, że nie jest on widoczny dla rozmówcy.

Jakie są wady aparatów lingwalnych?

Za największą wadę aparatów lingwalnych uznaje się ich cenę - są one droższe od klasycznych, metalowych aparatów.

Czy niewidoczny aparat lingwalny to dobry wybór?

Tak. Możliwość przeprowadzenia leczenia ortodontycznego przy pomocy aparatu lingwalnego doceniają szczególnie aktywni zawodowo dorośli Pacjenci.

Ile kosztuje aparat lingwalny?

W Orto Magic ceny aparatów lingwalnych zaczynają się od 3500 zł. Za aparat lingwalny Incognito trzeba zapłacić 9500 zł.

Z oferty Orto-Magic polecamy również: