Aparaty samoligaturujące

Aparat samoligaturujący

Wielu osobom droga do pięknych, prostych zębów kojarzy się z nieestetycznym aparatem ortodontycznym. Tymczasem nowoczesna technologia daje nam możliwości zaproponowania pacjentom rozwiązań, które w znacznym stopniu zmniejszają dyskomfort towarzyszący noszeniu klasycznych modeli. Jednym z dostępnych rozwiązań jest aparat ortodontyczny samoligaturujący. W czym tkwi jego wyjątkowość oraz dlaczego jest tak chętnie wybierany przez pacjentów? Aparat samoligaturujący posiada nowoczesną konstrukcję, w której zamki są zdecydowanie mniejsze, a to dzięki usunięciu ligatur.

Aparat bezligaturowy

Co sprawia, że aparat bezligaturowy jest tak chętnie wybierany przez pacjentów? Odpowiedzią jest szybszy czas leczenia oraz lepsze jego efekty. Konstrukcja pozbawiona ligatur sprawia, że możliwe jest płynne przemieszczenia się zębów na ich docelowe miejsce. Szybsze oraz efektywniejsze leczenie, do tego bardziej estetyczny wygląd aparatu bezligaturowego sprawia, że pacjenci zdecydowanie chętniej decydują się na podjęcie leczenia. Aparat bezligaturowy może być stosowany bez żadnych ograniczeń wiekowych. Model ten jest całkowicie bezpieczny nawet dla dzieci, dlatego - po wcześniejszej konsultacji z ortodontą - warto go rozważyć.

Rodzice szczególnie młodszych dzieci często obawiają się o kwestie higieniczne, jakie towarzyszą noszeniu aparatów stałych. Model bezligaturowy i w tym wypadku spełni oczekiwania wszystkich pacjentów, którzy dbają o łatwe oraz dokładne czyszczenie zębów. Mniejsze zamki pozbawione gumek zastosowane w tym aparacie sprawiają, że codzienna higiena jamy ustnej jest zdecydowanie łatwiejsza, co dodatkowo ma swoje odzwierciedlenie w wyższym komforcie użytkowania.

Aparat ortodontyczny samoligaturujący — korzyści dla pacjenta

Aparat samoligaturujący doceniany jest przez pacjentów za zdecydowanie mniejszą liczbę powstałych podczas leczenia podrażnień i skaleczeń. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej konstrukcji, która wyposażona jest w zamki o zdecydowanie mniejszej objętości w porównaniu do standardowych modeli. Rozwiązanie to sprawia, że aparat ortodontyczny samoligaturujący ma znacznie mniej ostrych zakończeń, które są bezpośrednią przyczyną powstawania bolesnych podrażnień. Należy bowiem pamiętać, że powstałe w ten sposób skaleczenia policzków mogą być przyczyną dalszych zakażeń oraz nieprzyjemnych aft.

Aparat ortodontyczny samoligaturujący doceniany jest także za estetyczny wygląd. Nowoczesna, zdecydowanie lżejsza konstrukcja sprawia, że prezentuje się on zdecydowanie lepiej na zębach od klasycznego modelu. Dla pełnego komfortu naszych pacjentów oferujemy także możliwość zamówienia jeszcze bardziej dyskretnej wersji aparatu samoligaturującego. Co wyróżnia ten model? Aparat bez ligatur wyposażony jest dodtkowo w transparentne zamki, które sprawiają, że jest on prawie niewidoczny. Rozwiązanie to jest bardzo często wybierane przez osoby, które cenią sobie dyskretne rozwiązania i chcą czuć się komfortowo.

Przy wyborze odpowiedniego aparatu kluczowa jest wizyta u ortodonty. Podczas takiego spotkania specjalista nie tylko wykona badania kliniczne, ale także przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz skieruje na wykonanie dodatkowej diagnostyki. Tylko kompleksowe i profesjonalne podejście do pacjenta daje gwarancję szybkiego leczenia oraz uzyskania oczekiwanych rezultatów. Jeżeli w Twoim wypadku aparat samoligaturujący będzie najbardziej odpowiednim wyborem, przełoży się to nie tylko na czas jego noszenia, ale także ilość wizyt u ortodonty. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią wizyt u lekarzy.