Co to jest system Insignia?

Współczesna ortodoncja korzysta z dobrodziejstw nauki i techniki, dzięki czemu leczenie wad zgryzu staje się coraz bardziej skuteczne i jednocześnie mniej uciążliwe. Nowoczesne technologie zadbały nie tylko o innowacyjne rozwiązania w zakresie samej redukcji wady zgryzu, ale także w kierunku zapewnienia Pacjentowi maksymalnego komfortu podczas codziennego użytkowania aparatu. Aktualnie jednym z najnowocześniejszych możliwości, jakie daje współczesna ortodoncja jest System Insignia. Łączy on cyfrowe planowanie leczenia oraz spersonalizowane aparaty – idealnie dopasowane do indywidualnej anatomii zębów.

Indywidualny aparat na zęby

Jak działa System Insignia? Rozwiązanie to jest z pozoru bardzo proste. Już podczas pierwszej wizyty ortodonta pobiera wycisk uzębienia Pacjenta. Materiał ten trafia następnie do skomputeryzowanego Systemu Insignia, który tworzy trójwymiarową wizualizację zgryzu. Właśnie na tym etapie rozpoczyna się projektowanie aparatu na zęby. System Insignia pozwala na idealne dopasowanie wszelkiego rodzaju zamków oraz drutów do indywidualnej anatomii zębów każdego Pacjenta. Jaki to ma wpływ na sam proces leczenia? Okazuje się, że indywidualnie dobrany aparat ortodontyczny przynosi zdecydowanie szybsze i lepsze rezultaty od standardowego. Ograniczenie do minimum wizyt w gabinecie ortodontycznym oraz niezwykły komfort użytkowania powoduje, że Pacjenci bardzo chwalą możliwość używania aparatu na zęby, który jest spersonalizowany.

Nowoczesna technologia w służbie pięknego uśmiechu

W jaki sposób System Insignia pomaga Ci uzyskać piękny uśmiech? Według najnowszych standardów pobrany od Pacjenta wycisk pozwala na stworzenie trójwymiarowej wizualizacji zgryzu. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne obliczenie wszelkich parametrów niezbędnych do ukierunkowania zęba na właściwy tor. Idealnie wpłynięcie na ruch zęba nie tylko ma wpływ na zwiększenie komfortu leczenia, ale także zdecydowanie skraca jego czas oraz ilość wizyt kontrolnych u ortodonty. Nowoczesna technologia pozwala także na obejrzenie efektów leczenia, zanim się ono w ogóle rozpocznie. Aparaty indywidualnie dobrane to współczesna odpowiedź na popularne dotychczas podejście, że jeden model jest odpowiedni dla każdego. Badania dowodzą, że wybór produktu wykonywanego na zamówienie może skrócić czas leczenia o nawet 25%.

Leczenie krótsze i idealne dla każdego

System Insignia pozwala uzyskać optymalne efekty leczenia w czasie krótszym niż w przypadku zastosowania tradycyjnego aparatu ortodontycznego. To rezultat dokładnego dopasowania zamków i drutów do zgryzu Pacjenta. Indywidualnie dobrany aparat ortodontyczny oznacza także mniej wizyt kontrolnych w gabinecie ortodontycznym. Krótsze, nowoczesne leczenie Systemem Insignia to idealne rozwiązanie dla Pacjentów ceniących sobie swój czas lub zapracowanych, w grafiku których nie zawsze jest miejsce na spotkanie z ortodontą.

Uzyskanie pożądanych efektów w krótkim czasie nie jest jedyną zaletą leczenia Systemem Insignia. Z aparatów Insignia mogą korzystać zarówno nastolatkowie, jak i dorośli. Tę metodę leczenia wad zgryzu może wybrać każdy, kto został zakwalifikowany do leczenia stałym aparatem ortodontycznym. Pacjenci, którzy zdecydują się na System Insignia, zyskują podwójnie – zaplanowane rezultaty osiągają w krótszym czasie, a leczenie ortodontyczne jest dla nich mniej uciążliwe.

Pamiętaj o wizycie u specjalisty

Wybór aparatu ortodontycznego zawsze musi być poprzedzony co najmniej jedną wizytą u ortodonty. Lekarz ortodonta musi sprawdzić, czy wada zgryzu kwalifikuje się do leczenia stałym aparatem ortodontycznym. Konieczne jest też przeprowadzenie badań i wykonanie zdjęć, które będą niezbędne przy planowaniu ścieżki leczenia ortodontycznego.

W przypadku Systemu Insignia konieczne jest pobranie wycisku, który następnie jest wysyłany do laboratorium Insignia. Ponieważ aparat jest tworzony na podstawie wycisku, to umiejętności ortodonty mają ogromne znaczenie. Pacjent wybierający gabinet ortodontyczny doświadczonego ortodonty zwiększa swoje szanse na piękny i zdrowy uśmiech.

System Insignia wymaga od Pacjenta mniej wizyt w trakcie leczenia. Wizyty kontrolne odbywają się rzadziej – najczęściej co 8-10 tygodni. Nie należy ich lekceważyć. Są one niezbędne, aby lekarz ocenił, czy leczenie przebiega w zaplanowany sposób. W razie konieczności ortodonta może też zmienić nacisk wywierany na zęby przez aparat ortodontyczny.

Aparat Systemu Insignia

System Insignia jest zaawansowanym sposobem leczenia wad zgryzu. Pacjenci, którzy zdecydują się na stały aparat Insignia, zyskają na kilku płaszczyznach. Ponieważ planowanie leczenia odbywa się przy użyciu wizualizacji, mogą oni już na początku terapii zobaczyć, jak ich uśmiech będzie wyglądał po kilku miesiącach. Możliwe do osiągnięcia rezultaty działają mobilizująco do podjęcia leczenia ortodontycznego.

Leczenie przy zastosowaniu dopasowanego aparatu Insignia pozytywnie wpływa na komfort Pacjenta. Z jednej strony leczenie jest mniej bolesne, a z drugiej w wielu przypadkach nie jest konieczne usuwanie zębów, bo aparat Insignia jest bardziej elastyczny niż tradycyjne, stałe aparaty ortodontyczne.

W ramach systemu Insignia pacjent może wybierać wśród zamków samoligaturujących (metalowych, metalowo-ceramicznych, ceramicznych) oraz tradycyjnych zamków dwuskrzydełkowych (metalowych lub ceramicznych).