Rejestracja telefoniczna:Umów się na wizytę: 509 460 260

Aparat na zęby Police

Twoim problemem i źródłem dyskomfortu są krzywe zęby? Rozwiązaniem jest aparat na zęby. Police to jedno z miast, w których możesz skorzystać z konsultacji ortodontycznych. Dowiedz się, jak przebiega założenie aparatu i z czym wiąże się leczenie ortodontyczne.

Profesjonalny dobór aparatu ortodontycznego

Zakwalifikowanie do leczenia ortodontycznego zawsze jest poprzedzone m.in. wywiadem lekarskim, podczas którego diagnozowana jest wada zgryzu. U dorosłych pacjentów tyłozgryz czy zgryz głęboki koryguje się poprzez stały aparat ortodontyczny. Ortodonta Police może zaproponować różne aparaty.

Police - aparat na zęby - dostępne rodzaje:

  • Standardowy aparat. Metalowy aparat na zęby to najprostszy aparat, który pozwala uzyskać zamierzony rezultat.
  • Estetyczny aparat. Do tej grupy należą aparaty z zamkami m.in. kryształowymi i porcelanowymi.
  • Niewidoczny aparat. Aparat lingwalny wyróżnia się miejscem osadzenia - po wewnętrznej stronie zębów.

Bez względu na rodzaj aparatu jego założenie zawsze wygląda podobnie. Po oczyszczeniu zębów przyklejane są do nich zamki, na których następnie zostaje osadzony łuk. Ponieważ ortodonta musi być precyzyjny, proces zakładania aparatu może trwać nawet 2 godziny.

Profesjonalny gabinet ortodontyczny Police

Leczenie ortodontyczne wiąże się z koniecznością zgłaszania się na wizyty kontrolne. Stąd tak ważne jest to, gdzie zostanie założony aparat ortodontyczny. Police jest Twoim miejscem zamieszkania? Wybierz gabinet ortodontyczny w Policach. W ten sposób:

  • Unikniesz kłopotliwych dojazdów na wizyty w gabinecie ortodonty. W zależności od założonego aparatu odbywają się one co 4-6 tygodni.
  • W razie awarii aparatu szybko uzyskasz niezbędną pomoc. Niestety, awarie aparatów się zdarzają i wymagają interwencji ortodonty.

W trakcie leczenia ortodontycznego może okazać się niezbędne wykonanie dodatkowych zdjęć. RTG zębów Police również wykonasz na miejscu.