Rejestracja telefoniczna:Umów się na wizytę: 509 460 260

Pracownia Techniczna i laboratorium ortodontyczne w Szczecinie

Pracownia techniczna - leczenie ortodontyczne

W każdym, zwłaszcza skomplikowanym leczeniu ortodontycznym potrzebna jest skuteczna praca zespołowa - lekarza, pacjenta i technika dentystycznego. W naszej klinice uzyskujemy taki efekt między innymi dzięki temu, że znajduje się w niej nowoczesna pracownia ortodontyczna. Takie rozwiązanie daje nam pewność, że wychodzące z laboratorium prace są zgodne z wymaganymi standardami, a przy tym spełniają państwa oraz nasze oczekiwania. Poza tym ścisła współpraca gabinetu z pracownią protetyczną zapewnia sprawną i efektywną komunikację pomiędzy specjalistami, a także możliwość przeprowadzenia szybkiej korekty czy naprawy aparatu, bez konieczności ponownego fatygowania pacjenta. W tym wypadku, usługi możemy więc realizować niemal od ręki, co jest szczególnie ważne dla osób korzystających z aparatów retencyjnych.

Laboratorium ortodontyczne

Nasze laboratorium ortodontyczne wykonuje nie tylko w pełni estetyczne prace protetyczne, ale również skuteczne i pomocne w leczeniu różnego rodzaju wad zgryzu aparaty. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom i narzędziom, jak również dzięki specjalistom protetykom w dziedzinie ortodoncji. Ci ostatni, systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje i potrafią zastosować w praktyce wiedzę z zakresu najnowszych zdobyczy stomatologii. Ponieważ każda praca, jaką realizujemy w naszej klinice jest z nimi konsultowana, możemy mieć pewność, że będą państwo zadowoleni z efektów pracy naszego zespołu.

Wszystko to sprawia, że możemy kompleksowo podejść do procesu państwa leczenia i świadczyć najwyższej jakości usługi protetyczne. Zapraszamy do kontaktu - Ortodonta Szczecin.

Innowacyjna technologia skaner wewnątrzustny SHAPE TRIOS

Na wyposażeniu naszego laboratorium ortodontycznego znajduje się skaner wewnątrzustny 3Shape TRIOS. Jego stosowanie to konkretne korzyści zarówno dla ortodonty, jak i Pacjenta. Skanowanie z dużą dokładnością pozwala uzyskać szczegółowy obraz uzębienia Pacjenta i skrupulatnie zaplanować leczenie ortodontyczne. Lekarz może w ten sposób uniknąć błędów, które mogą pojawić się przy manualnym wykonywaniu odcisków.

Dla Pacjenta nowoczesne wyposażenie gabinetu i laboratorium ortodontycznego oznacza większy komfort i mniejszy stres. Wizyta u ortodonty jest też krótsza, bo pobieranie tradycyjnych wycisków nie jest konieczne. Liczba powtórzeń wycisków cyfrowych jest przy tym mniejsza. Cyfrowa dokładność gwarantuje też uzyskanie optymalnych efektów leczenia ortodontycznego. Ponieważ aparat ortodontyczny jest lepiej dopasowany do zgryzu Pacjenta, to czas leczenia jest krótszy.

Pacjentów zainteresowanych rozpoczęciem leczenia przy użyciu innowacyjnych rozwiązań zapraszamy do naszego gabinetu ortodontycznego Orto Magic.

Skaner protetyczny TRIOS 3Shape to komfortowe odwzorowanie pola protetycznego

Jak działa skaner protetyczny TRIOS 3Shape? Cyfrowa technologia pozwala na precyzyjne odwzorowanie pola protetycznego. Urządzenie jest też przystosowane do wykonywania wewnątrzustnych zdjęć HD i zostało wyposażone w funkcję kamery, dzięki czemu spektrum jego zastosowania jest bardzo szerokie.

Możliwości skanera TRIOS 3Shape można w pełni wykorzystać, używając dedykowanego oprogramowania. Umożliwia ono analizę wycisku tuż po jego wykonaniu. To z kolei powoduje, że Pacjent nie musi odbywać dodatkowych wizyt, na których zostaną pobrane kolejne wyciski. Wstępne informacje na temat dalszego leczenia uzyskujemy tuż po użyciu skanera protetycznego TRIOS 3Shape.

Zastosowanie TRIOS 3Shape przyspiesza rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, a także korzystnie wpływa na uzyskanie optymalnego efektu. Pacjenci rozpoczynający leczenie w Orto Magic są diagnozowani przy użyciu najnowszej, innowacyjnej technologii, jaką jest skaner cyfrowy TRIOS 3Shape.