System Insignia

system insignia

System Insignia

Współczesna ortodoncja korzysta z dobrodziejstw nauki i techniki, dzięki czemu leczenie wad zgryzu staje się coraz bardziej skuteczne i jednocześnie mniej uciążliwe. Nowoczesne technologie zadbały nie tylko o innowacyjne rozwiązania w zakresie samej redukcji wady zgryzu, ale także w kierunku zapewnienia Pacjentowi maksymalnego komfortu podczas codziennego użytkowania aparatu. Aktualnie jednym z najnowocześniejszych możliwości, jakie daje współczesna ortodoncja jest System Insignia. Łączy on cyfrowe planowanie leczenia oraz spersonalizowane aparaty - idealnie dopasowane do indywidualnej anatomii zębów.

Indywidualny aparat na zęby

Jak działa System Insignia? Rozwiązanie to jest z pozoru bardzo proste. Już podczas pierwszej wizyty ortodonta pobiera wycisk uzębienia pacjenta. Materiał ten trafia następnie do skomputeryzowanego Systemu Insignia, który tworzy trójwymiarową wizualizację zgryzu pacjenta. Właśnie na tym etapie rozpoczyna się projektowanie aparatu na zęby. System Insignia pozwala na idealne dopasowanie wszelkiego rodzaju zamków oraz drutów do indywidualnej anatomii zębów każdego pacjenta. Jaki to ma wpływ na sam proces leczenia? Okazuje się, że indywidualnie dobrany aparat ortodontyczny przynosi zdecydowanie szybsze i lepsze rezultaty od standardowego. Ograniczenie do minimum wizyt w gabinecie ortodontycznym oraz niezwykły komfort użytkowania powoduje, że pacjenci bardzo chwalą możliwość używania aparatu na zęby, który jest spersonalizowany.

Nowoczesna technologia w służbie pięknego uśmiechu

W jaki sposób System Insignia pomaga Ci uzyskać piękny uśmiech? Według najnowszych standardów pobrany od pacjenta wycisk pozwala na stworzenie trójwymiarowej wizualizacji zgryzu. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne obliczenie wszelkich parametrów niezbędnych do ukierunkowania zęba na właściwy tor. Idealnie wpłynięcie na ruch zęba nie tylko ma wpływ na zwiększenie komfortu leczenia, ale także zdecydowanie skraca jego czas oraz ilość wizyt kontrolnych u ortodonty. Nowoczesna technologia pozwala także na obejrzenie efektów leczenia, zanim się ono w ogóle rozpocznie. Aparaty indywidualnie dobrane to współczesna odpowiedź na popularne dotychczas podejście, że jeden model jest odpowiedni dla każdego. Badania dowodzą, że wybór produktu wykonywanego na zamówienie może skrócić czas leczenia o nawet 25%.

Leczenie krótsze i idealne dla każdego

Zdecydowane skrócenie czasu leczenia to nie jedyna zaleta Systemu Insignia. Ten nowoczesny aparat na zęby indywidualnie dopasowany do pacjenta może być stosowany zarówno u osób dorosłych, jak i u młodzieży. Jest to niezwykle istotny czynnik wpływający na wybór właśnie tego systemu w procesie leczenia. Młodzi ludzie bardzo chętnie korzystają bowiem z możliwości, jakie dają perfekcyjne efekty w zdecydowanie krótszym czasie. Należy także pamiętać, że krótszy czas noszenia aparatu sprawia, że leczenie jest jeszcze mniej uciążliwe dla samego pacjenta.

Pamiętaj o wizycie u specjalisty

Należy również pamiętać, że każdy dobór aparatu bezwzględnie musi być poprzedzony co najmniej jedną wizytą u ortodonty. Wiedząc, jak istotne w procesie leczenia jest prawidłowe przeprowadzenie diagnostyki, w naszym gabinecie możesz skorzystać z fachowej pomocy lekarzy, będących specjalistami w tej dziedzinie. W przypadku Systemu Insignia niezwykle istotne jest prawidłowe pobranie wycisku. Należy bowiem pamiętać, że indywidualnie dobrany aparat powstaje na bazie tego właśnie materiału. Wszystkie te czynniki powodują, że korzystając z usług profesjonalistów, zdecydowanie zwiększasz swoją szansę na piękny i zdrowy uśmiech.