Leczenie ortodontyczne i konieczne usuwanie zębów bardzo często zniechęca pacjentów do podjęcia kroku w stronę pięknego i zdrowego uśmiechu. Na szczęście założenie aparatu ortodontycznego nie zawsze musi wiązać się z usuwaniem zębów! Przeciwnie, dziś z powodzeniem stosuje się leczenie bezekstrakcyjne. Dzięki niemu wady zgryzu korygowane są skutecznie, a usuwanie zębów w ogóle nie jest do tego potrzebne. Dowiedz się więcej o leczeniu bezekstrakcyjnym i zdecyduj się na konsultacje ortodontyczne w naszym gabinecie!

Czy możliwe jest leczenie ortodontyczne bez usuwania zębów

Leczenie w gabinetach ortodontycznych przebiega według określonego schematu. Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza badanie jamy ustnej pacjenta, a także analizuje modele diagnostyczne i zdjęcia rentgenowskie. Na tej podstawie wyznacza plan leczenia, który jest konsultowany z oczekiwaniami pacjenta. Najczęstszą obawą naszych podopiecznych jest strach przed utratą zębów. Ponieważ utarło się przekonanie, że zakładanie aparatu i usuwanie zębów zawsze muszą iść w parze. Tymczasem dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym z zakresu ortodoncji w wielu przypadkach usuwanie zębów nie jest konieczne. W naszym gabinecie kładziemy silny nacisk na leczenie bezekstrakcyjne, które nie przewiduje pozbywania się zdrowych i pełnowartościowych zębów, a co za tym idzie, pozytywnie wpływa na psychikę pacjenta.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że estetyka uzębienia jest ważna, ale najważniejsze jest dobro oraz zdrowie pacjentów. Niektóre wady zgryzu mogą przyczynić się do dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych, problemów z odgryzaniem bądź przeżuwaniem pokarmów, a nawet do problemów z wymową. Dlatego w takich przypadkach, by móc przeprowadzić w pełni efektywne leczenie i założyć aparat na zęby, nie możemy wykluczyć ekstrakcji.

Leczenie bezekstrakcyjne w Szczecinie

W naszym gabinecie w Szczecinie z powodzeniem przeprowadzamy leczenie ortodontyczne bez ekstraktacji, gdy nie ma uzasadnionej konieczności do usunięcia części uzębienia. W komfortowy i bezstresowy sposób przeprowadzamy leczenie z wykorzystaniem najnowszych metod leczenia bezekstrakcyjnego. Nasi pacjenci przekonali się już, że zakładanie aparatu nie musi wiązać się z utratą zdrowych zębów. Do każdego przypadku podchodzimy niezwykle indywidualnie. W trakcie konsultacji ortodontycznych stwierdzamy, czy leczenie bezekstrakcyjne sprawdzi się w konkretnym przypadku.

Metody leczenia bezekstrakcyjnego

Leczenie bezekstrakcyjne jest możliwe dzięki wykorzystaniu takich aparatów jak Haas, Damon, Pendex, Hyrax czy mini-śruby. Dzięki nim usuwanie zębów nie jest konieczne, ponieważ ich działanie polega na rozszerzeniu szczęki bądź żuchwy lub przesunięciu pojedynczych zębów. Takie metody leczenia nie tylko pozwalają na zachowanie wszystkich zębów, ale też dają efekty w postaci przestrzeni dla zrotowanych, przechylonych bądź będących poza łukiem zębów.

Postaw na piękny i zdrowy uśmiech – wybierz leczenie bez zbędnego usuwania zębów!