Aparat ceramiczny cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów, gdyż zapewnia komfortowe i dyskretne leczenie. Aparat ortodontyczny stały ceramiczny zaliczany jest do aparatów estetycznych (kosmetycznych). W tej grupie znajdują się też aparaty porcelanowe oraz aparaty szafirowe .

Ortodonta zaproponował Ci leczenie przy pomocy aparatu ceramicznego? Zobacz, z czym wiąże się jego wybór!

Czym charakteryzuje się aparat ceramiczny?

Mimo że aparat ortodontyczny ceramiczny działa na zasadzie podobnej do aparatu metalowego, to różni się od niego materiałem, z którego zostały wykonane zamki przyklejane do zębów. W tym przypadku wykorzystuje się medyczny materiał ceramiczny. Ponieważ jest on transparentny, przenika przez niego naturalny kolor zęba. Rezultat jest taki, że aparat ceramiczny na zęby jest o wiele mniej widoczny.

Aparat ortodontyczny estetyczny ceramiczny jest droższy niż aparat metalowy, co ma związek z tworzywem użytym do jego produkcji. Jednocześnie wykorzystanie ceramiki nie wpływa na skuteczność leczenia – siły wytwarzane przez łuki wywierają odpowiedni nacisk na zęby i powodują przesuwanie się ich w określonym kierunku.

Aparat ceramiczny na zębach – orto-magic.eu

Kto powinien wybrać aparat ortodontyczny ceramiczny?

W dzisiejszych czasach leczenie ortodontyczne podejmują osoby z różnych grup wiekowych, w tym dorośli. Nie każdy chce jednak, aby aparat ortodontyczny rzucał się w oczy. Aparat estetyczny ceramiczny to rozwiązanie dla pacjentów, dla których priorytetem jest:

  • Dyskrecja – zamki są praktycznie niewidoczne, co korzystnie wpływa na samopoczucie i pewność siebie.
  • Estetyka – w przypadku zastosowania się do zaleceń ortodonty i wyeliminowania z diety produktów, które powodują przebarwienia, aparat ceramiczny na zęby zachowa swoje właściwości.
  • Komfort – krawędzie zamków w aparacie ceramicznym są zaokrąglone, co zapobiega podrażnieniom. W trakcie leczenia zamki nie ulegają odkształceniu.
  • Skuteczne leczenie – aparat ortodontyczny estetyczny ceramiczny jest skuteczny klinicznie – pozwala uzyskać pożądany rezultat.
  • Bezpieczeństwo – aparat ceramiczny na zęby jest wykonany z materiałów niealergizujących – mogą z niego skorzystać pacjenci uczuleni na metal.

Aparat ortodontyczny stały ceramiczny to aparat stosowany zarówno u młodzieży, jak i dorosłych pacjentów. Efekty leczenia nim są naprawdę satysfakcjonujące!